• https://www.facebook.com/Avrupa-Parsiyel-Ta%C5%9F%C4%B1ma-1160653357309199/

Groupage Services

  • AVRUPA PARSİYEL NAKLİYESİ
  • ''Siz Detayı Verin, Uzman Ekibimiz Her İşi Halletsin
  • PARSİYEL TAŞIMALARDAKİ PROFESYONEL YARDIMCINIZ
  • Profesyonellerle Çalışmak Size Güç Katacaktır.
  • KAPIDAN KAPIYA SORUNSUZ TESLİMATLAR
  • Siparişi Vermeniz Yeter,Yükünüz Teslimat Adresinde
  • Ağır ve Özel Taşımalarda Proje Danışmanınız
  • Proje Taşımalarında Türkiye'nin Bir Numarası
  • Bizim İşimiz Çözüm Üretmek

Romanya Parsiyel Taşıma

                                     Romanya Nakliyeleri

Romanya  Parsiyel Taşımaları

Türkiye Romanya ihracat parsiyel,Romanya’dan Türkiye'ye ithalat parsiyel ve Romnaya’dan transit üçüncü ülkelere yapılan parsiyel taşımalarımızdır.

Türkiye Romanya parisyel taşımalarında; ihtacatda haftalık sevisler ;1-2 sefer dir,

Romanya Türkiye  parsiyel taşımalarında;İthalatda yine haftalık servisler ; 1-2 seferdir.

Türkiye Romanya parsiyel taşımalarda  yol süresi  3-5 gün dür.

Karayolu taşımalarda genel olarak serbest süre(bekleme süresi) 24 saatdir.

Gümrüklerde hangi  göndericinin veya alıcının gümrüklemesi problem olmuş ise demoraj ücretleri o müşteriye yansıtılmaktadır.

Romanya TRANSİT   pariyel taşımalarda yük yoğunluğuna bağlı olarak bazen direkt yapılmakta bazı durumlarda ise İstanbul aktarmalı olarak yapılmaktadır.

Romanya  transit parsiyel taşıma bölgeleri:Irak,Iran,Gürcistan,Azerbaycan,Türkmenistan,Ozbekistan dır.(önemli not:Azerbaycan ülkesi  Romanya  ve diğer üçüncü ülkelerden gelen  yüklerden 630 usd transit ücreti almaktadır.)

Parsiyel Fiyat sorulurken kargo ile ilgili bazı önemli bilgilerin eksiksiz verilmesi bir çok problemin önüne geçecektir.Bu önemli  bilgiler;

1.Kargonun Cinsi  (yanıcı,yakıcı,patlayıcı,normal,sıvı  vb)

2.Kargonun ambalaj şekli ve taşıma  ölçüleri.(paletli,kutulu,rulo,makine..vb)

3.Fatura değeri,Kargonun aciliyet durumu

4.Kargonun üst üste konulup konulamayacağı,

5.Kargo  yükleme adresi,yükleme gümrüğü ve teslim adresi,teslim gümrüğü  doğru olarak verilmelidir.

6.Başka  özellikleri varsa mutlaka belirtilmelidir.

 

Parsiyel Taşımalarda Hesaplar Genel Olarak;

-Palet ve  benzeri yüklerde hacim         V=en X boy X yükseklik

-Rulo ve silindiriek yüklerde hacim       V=3.14 X yarıçapın karesi X yükseklik   (pi sayısı:3.14 sabittir)

1 m3 =333 kg,          1 ton =3 m3               1 ldm:1730 kg   olarak hesap edilir.


ROMANYA HAKKINDA KISA BİLGİLER

Romanya

Romanya Orta Avrupanın güneyinde bulunan bir ülke olup  238 391 km2 yüzölçüme sahip dir.Romanya’nın komşuları Bulgaristan,Ukrayna,Moldova,Sırbistan ve Macaristan dır. Ülkenin resmi dili Romence dir.Romence dili içerisinde yaklaşık 3000 Türkçe kelime bulunmaktadır.Romanya’da kominizm yıkıldıktan sonra çok partili hayata geçilmiştir.Romanya bir Avrupa birliği üyesidir.Romanya Türklere vize uygulayan ülkelerden biri olup schengen vizesi ile girilmektedir.

Tuna Nehri’nin Karadeniz döküldüğü alan olmakla birlite   Bulgaristan ve Sırbistan ile olan sınırı çizer ve Tuna önemli bir nehir yoludur.Ekonomik anlamda taşımacılık yapılmakatdır.

Romanya büfusunun  21 Milyon olduğu tahmin edilmektedir. Romanya’da kadın nüfus daha fazladır.Romanya’da 26 bin civarında Türk kökenli vatandaşlar yaşamakta ve Romanya’da Türkler yoğunluk olarak Köstence bölgesinde yaşamaktadırlar. Romanya’nın  en önemli limanı Köstence limanıdır.

Türkiye Romanya arası; İstanbul –Bükreş 690 km dir,

Türkiye Romanya arasında ulaşım her yönden mümkündür;

Karayolu ;Bulgaristan üzerinde ortalama 12 saat dir.(İstanbul –Bükreş ve İstanbul –Köstence düzenli otobus servisleri hizmet vermketedir)

Denizyolu;Ticari malların taşınması Köstence limanından aktarmalı aftif şekilde devam etmektedir.

Demiryolu;Türkiye-Romanya arasında en eski tarifeli yolcu taşıması trenler düzenli çalışmaktadır.Ticari mallarda demiryollalrının uygunluğu sebebi ile vagonlarla yapılmaktadır.

Havayolu;Türkiye Romanya arasında havayolu düzenli olarak  THY ve Romanya havayolları(Tarom) tarfından devam ettirilmektedir.Türkiye Romanya uçuş süresi ortalama 50 dakikadır.

 

Türkiye Romanya Ticari İlişkiler

Türkler ve Türk firmaları Romanya’ya çok ciddi yatırımlar yapmışlardır.Türklere ait çok büyük fabrikalar bulunmaktadır.1996 yıllarda Türkler Romanya’da  45.000 adet şirket kurmuşlar ve ciddi bir sermaye akışına sebep olmuşlardır.

Türkiye Romanya’ya her çeşit mal satmaktadır.Romanya’dan  ise Plastik hammade ve orman ürünleri en çok alınan mallar arasındadır.

Türkiye Romanya ticaret hacmi 5,5 milyar dolar civarıdır.Türkiye’nin Romanya’ya ihracatı 2,850 milyar dolar,Türkiyenin Romanya’dan ithalatı ise 2,650 milyar dolar civarıdır.Key - Kaynakca : Romanya ağır nakliye, Romanya parsiyel nakliye, Romanya parsiyel taşıma, Romanya parsiyel taşımacılık, Romanya nakliye, Türkiye Romanya parsiyel nakliyesi,Türkiye Romanya ağır nakliye, Romanya lowbe taşımaları, Romanya gabarili taşımalar, Romanya nakliye firmaları,Turkey Romania heavy transport, Romania Turkey special transport, Turkey Romania project transport,Romania groupage transport, Romanya karayolu parsiyel fiyatları, Romanya Nakliye, Romanya taşımacılık, Romanya karayolu tır,

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


Linkler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.67865.7013
Euro6.56326.5895
Dil Çeviriciyi Kullan
Faydalı ve Gerekli Linkler
Mesafe Cetveli Hesaplama