• https://www.facebook.com/Avrupa-Parsiyel-Ta%C5%9F%C4%B1ma-1160653357309199/

Groupage Services

  • AVRUPA PARSİYEL NAKLİYESİ
  • ''Siz Detayı Verin, Uzman Ekibimiz Her İşi Halletsin
  • PARSİYEL TAŞIMALARDAKİ PROFESYONEL YARDIMCINIZ
  • Profesyonellerle Çalışmak Size Güç Katacaktır.
  • KAPIDAN KAPIYA SORUNSUZ TESLİMATLAR
  • Siparişi Vermeniz Yeter,Yükünüz Teslimat Adresinde
  • Ağır ve Özel Taşımalarda Proje Danışmanınız
  • Proje Taşımalarında Türkiye'nin Bir Numarası
  • Bizim İşimiz Çözüm Üretmek

Duyurular

 • İş Makinaları Taşımada Önemli Noktalar - 29/10/2017
 • İş  Makinaları Taşımasının Özellikleri

  İş makinaları hem alt yapılarda, hem dü üst yapılarda en önemli yardımcı ekipmanlardır. İş makinanaları  hayatın her alanında kullanılmaktadırlar.

  İş makinaları katagorisine küçük istif makinalarından binlerce tonluk vinçlere kadar yüzlerce çeşit makina  girer. İnsan yapamadığı, kaldıramadığı işleri bu makinalar vasıtası ile kolayca yapabilir. Örnek olarak 100 kg lik bir malzemeyi insan nerde ise kaldıramaz ama bir istif makinası ile 3-4 m yüksekliğe rahatca koyabilir. Ya da bir uygun   vinç yardımı ile 15 ton luk malzemeyi 50 m yüksekliğe yerleştirebilirsiniz.

  Yolların yapılmasında, barajların yapılmasında, limanların yapılmasında yüzlerce iş makinası binlerce insanın yıllarca sürecebilecek çalışmasını  1-2 yıl gibi kısa sürelerde bitirebilirler. Hatta dünyanın en büyük iş makinalarından biri yapıldı ki bu makine tek başına otoban yapabiliyor, yani kazıyor, düzleme yapıyor, asfaltını dökerek yekpara olarak her işi yapabiliyor.

  Bu iş makinaları çalışma alanlarına nakledilirken kendileri yürüyerek gidemezler, ancak çok kısa mesafelere gidebilmektedirler.

  Peki  iş makine taşımacılığında neler önemlidir, İş makinaları taşınırken nelere dikkat edilmelidir.

  Normal  taşıma kuralları ülkelerin kanunlarında belirtilmiş ve kurallara bağlanmıştır. Hemen hemen her ülkede bir birine yakın tonaj ve gabari uygulamaları aynıdır.

  Standart kamyon veya tırlar ile yapılabilecek iş makinaları dışında, taşıma kanunlarının limitleri dışına çıkan iş makine taşımacılığında dikkat edilecek önemli noktalar vardır.

  İş makinaları  nakliyesinde taşıtan kişinin taşımacıya şu özellikleri belirtmesi gerekir;

  -taşınacak iş makinasının  transport ölçüleri (yani boyu, eni, yüksekliği mutlaka verilmelidir)

  -taşınacak iş makinasının transport ağırlığı (taşınacak makinanın tonajı bire bir verilmelidir, çünkü özellikle uluslar arası taşımacılıkda fazla bir ton bazen ilave bir aksı gerektirebilir ve aracın değişmesi gerekebilir, bundan dolayı çok önemlidir)

  -taşınacak iş makinasının ikinci el, veya yeni veya  çalışmaya giden transit bir araç mı olduğu ve çok değerli ise mutlaka fatura değeri belirtilmelidir.

  -taşınacak makinanın  ne zaman taşımaya hazır olduğu belirtilmelidir, çünkü iş makinaları taşımacılığında demorajlar yüksekdir.

  -taşınacak olan makinanın lastikli,paletli, veya kendi yürür özelliği varsa mutlaka belirtilmeli ve gerekiyorsa rampalı araçlar kullanılmalıdır,

  -standard  taşımayı aşan iş makinalarında özel yol izin belgeleri gerekeceğinden, yanlış ve eksik bilgiler de özel yol izin belgesi değişmesi gerekir ve bazen haftalarca beklemek gerekebilir.

   

  İş Makinaları hangi araçlar ile taşınır

  İş makinalarının ölçüleri ve ağırlığına göre taşıma modu seçilir.

  Eğer karayolundan gidebilecek özellikde ise iş makinaları özel lowbed denilen araçlar ile taşınır. Karayolundan iş makinası taşınırken,

  1.Tonaj ve özelliğe göre araç ayarlanır,

  2.Taşımayı yapacak araca özel yol izin belgesi alınır

  3.Nakliye (CMR) sigortası yaptırılır,

  4.İş makinası araca yüklendikten sonra  yük emniyeti için bu iş makinasına uygun bağlama zincirleri ve özel lashing ekipmanları seçimi yapılır.(Son yıllardaki iş makine taşımasında ki kazalar iki sebepden meydana geldiği raporlara yansıdı; 1.Taşımayı yapan aracın uygun olmaması 2.Yük emniyetini sağlayan bağlama ekipmanlarının normlara uygun olmaması)

   

  Denizyolundan İş Makinası Naklinde ise;

  Denizyolundan iş makinası naklinde de aynı bilgilerin denizyolu şirketine verilemesi gerekir çünkü grupaj olarak gidecekse veya komple gemi kiralansa dahi ağırlık ve hacme göre gemi ambarına ve ambar üstüne yerleşim planması yapılacağından mutlak gereklidir. Denizyolundan iş makinası taşımasından son yıllarda düzenli roro seferleri  özellikle kendi yürüyebilen paletli ve lastikli iş makinaları önemli bir avantaj olmuştur.

  Dünyanın her noktasına her tür iş makinası ve aracı denizyollarından ulaştırmak mümkündür.

   

  İş Makinaları Çeşitleri Nelerdir

  500 ton yük taşıyan büyük maden kamyonları da iş makinaları sınıfına girmektedir,

  Vinçler iş makinası gurubuna girmekte ve binlerce ton ağırlığı bir tek başına kaldırabilmektedir.

  Kazıcı gurubunda olan  kepçeler tek seferde onlarca ton toprağı kazıp,kaldırıp,yüklemektedir,

  Yol temizlemede ve açmada kullanılan buldozerlerin güçleri binlerce BG dir,

  Silindirler de toprak sıkıştırme ve tesviyesinde kullanılan iş makinalarından biridir.

  İş  makinalarının nakliyesinde bir yerden bir yere emniyetle taşımak için iş makinasının bilgileri tam olmalı ve taşımayı gerçekleştirenler bu konuda kesinlikle uzman olmalıdırlar.

   

     iş makinası nakliyesi,vinç nakliye firmaları,iş makinası nakliye firması,iş makinaları nasıl taşınır,kepce taşıma firmaları,loader taşıma firmaları,ağır nakliye firmaları,almanya ağır nakliye firmaları,buldozer taşıma firmaları,grayder taşıma firmaları,hollanda ağır nakliye firmaları,uluslararası ağır nakliye firmaları,iş makinaları yaşımacılığı, vinç taşımaları, iş makinası taşımacılığı

  Duyuru Arşivi

 • İstanbul Norveç Parsiyel Nakliyesi
 • Kayseri Almanya Parsiyel Taşımalar Başlamıştır
 • Konya Hollanda Parsiyel Taşımalar Başlamıştır
 • Konya Almanya Parsiyel Taşıamalarımız Başlamıştır
 • Suudi Arabistan İhracat İşlemleri
 • Yüklemeye Müsait Lowbed Araçlar
 • Noel Tatilleri • Linkler
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar5.67865.7013
  Euro6.56326.5895
  Dil Çeviriciyi Kullan
  Faydalı ve Gerekli Linkler
  Mesafe Cetveli Hesaplama